Site Loader

Prowadzimy firmę. Naturalną rzeczą dla nas jest stałe poszerzanie jej oferty. Wraz z wprowadzaniem do niej nowych produktów jednak możemy borykać się z jednym problemem – ich składowaniem. Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z tego typu problemem jest zainwestowanie w magazyn – w dodatku na tyle duży, by sprawdził się również w przyszłości, w której zapewne produktów będzie jeszcze więcej. Jak jednak zadbać o to, żeby tenże magazyn spełniał swoją funkcję, usprawniając pracę naszej firmy? Kluczem do tego jest odpowiednie jego zorganizowanie.

Od czego zacząć organizowanie miejsca w magazynie?

Pierwszym krokiem w organizacji miejsca w magazynie jest zainwestowanie w regały wysokiego składowania, które pozwolą nam wykorzystać przestrzeń, którą dysponujemy zarówno w poziomie, jak i w pionie. Przed rozpoczęciem ich ustawiania z kolei zadbajmy o logiczne tego rozplanowanie – najlepiej to wszystko rozrysować sobie na planie własnego magazynu. Kluczowe jest, aby po zamontowaniu wspomnianych regałów można było się między nimi przemieszczać, nie tracąc czasu na odnajdywanie się w nim.

Na co musimy zwrócić uwagę we własnym magazynie?

Aby nasz wyposażony już w regały wysokiego składowania (https://www.e-regaly.pl/pol_m_Regaly-magazynowe-1720.html) magazyn działał sprawnie, musimy zadbać o kilka dodatkowych aspektów:

  • odpowiedni system klimatyzacji – ważne jest, aby w naszym magazynie panowała temperatura optymalna dla przechowywanych przez nas w nim produktów, ale tez dla osób, które będą zajmować się ich zbieraniem;
  • sprzęt umożliwiający sięganie przedmiotów – każdy z przedmiotów składowanych w magazynie, nawet ten położony na samym szczycie regałów, musi być łatwy w sięgnięciu; dlatego też wyposażmy nasz magazyn w sprzęt umożliwiający sięganie – czy to drabiny, czy też wózki widłowe;
  • właściwie podzielenie półek na regałach – zadbajmy o to, aby podobne przedmioty znajdowały się na zlokalizowanych niedaleko od siebie regałach; zróbmy to w jak najbardziej logiczny sposób, aby od razu wiadome było, gdzie możemy szukać danej rzeczy;
  • stabilność całej regałowej konstrukcji – wszystko ma być jak najbardziej solidne i stabilne; nie ma możliwości, aby cokolwiek się chybotało czy ruszało – jak największa solidność regałów to absolutna podstawa.

Podsumowanie

Bardzo logicznym krokiem w rozwoju firmy zajmującej się sprzedażą jest zainwestowanie w magazyn. Tak naprawdę jednak jest to zaledwie pierwszy krok – sam magazyn bowiem trzeba tak zorganizować, by jak najefektywniej korzystać z przestrzeni, jaką oferuje. Jeżeli jednak zrobimy to z głową, będzie nie tylko sporym udogodnieniem, ale czymś dodatkowo motywującym nas do dalszej pracy.

Business obraz autorstwa senivpetro - www.freepik.com

Post Author: Aldona